NALŠIA folklorinis ansamblis
Vilmu

Mūsų darbai ateinančioms kartoms
        
Svetainės struktūra   English   Lietuviškai

Versija
neįgaliesiems
VĮ Vilniaus miškų urėdija
Vilniaus g. 22
Mickūnų mstl.
LT-13116 Vilniaus r. sav.


Telefonas +370 5 233 6159
Faksas +370 5 216 0930
El.paštas info@vilmu.lt

Juridinių asmenų registras
Kodas 191805594
PVM kodas LT918055917
A/s LT457044060000232864
AB SEB bankas
Naujienų prenumerata

    Folklorinis ansamblis NALŠIA


2012-04-01

Tauta gyva tol, kol gyva jos kultūra. Kiekvienos tautos folklorinėje kultūroje užkoduotas tautų išskirtinumo, atpažinimo ir ir būsimo išlikimo pagrindas. Ypač tai tapo aktualu šiuo laikmečiu, kai vis labiau įsibėgėja visuotinio kosmopolitizmas ir  kultūrinė asimiliacija.
VĮ Vilniaus miškų urėdijoje 1984 metais grupė lietuviškos dainų puoselėtojų, vadovaujamų tuometinio Vilniaus miškų ūkio gamybinio susivienijimo direktoriaus R. Klimo, įkūrė folklorinį ansamblį "NALŠIA". Šiuo metu ansambliui vadovauja profesionali folkloristė,  vadovė Audronė Vakarinienė. Per savo veiklos metus NALŠIOS folklorinis ansamblis užėmė tvirtas pozicijas tarp Lietuvos folklorinių ansamblių ir tapo vienu iš lietuvių kultūros sergėtojų ir puoselėtojų, savo skambia daina ir smagiu šokiu jau 25 metus garsinančiu VĮ Vilniaus miškų urėdiją visoje Lietuvoje ir už jos ribų. "NALŠIOS" kolektyvo ansambliečiai − VĮ Vilniaus miškų urėdijos darbuotuojai, kaimyninių urėdijų miškininkai ir jų šeimos nariai. Repertuare ypatingas dėmesys skiriamas Rytų Aukštaitijos  Ažvinčių, Kazitiškio, Palūšės, Linkmenų, Ginučių, Tauragnų krašto dainoms, papročiams, tautosakai. Ansamblio repertuarą sudaro įvairios programos.Tai ir autentiškos lietuvių liaudies dainos, šokiai, instrumentinė muzika, ekspedicijų metu perimti iš mūsų senelių ir prosenelių, taip pat  ir tarpukario Lietuvos miesto folkloras.
Nalšiečiai − daugelio respublikinių, užsienio šalių folkloro renginių ir kultūrinių  švenčių dalyviai, kurių nekantriai laukia visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
VĮ Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblis "NALŠIA"− tai vienintelis Lietuvos miškininkų ansamblis. Ansambliečiai reprezentuoja Lietuvos miškininkus kaip lietuvių kultūros skleidėjus tarp Vilniaus miesto visuomenės, visoje Lietuvoje, užsienio lietuvių tautinėse bendrijose, įvairiuose užsienio šalyse, kviečiamas ir laukiamas Lietuvos miškininkų susibūrimuose, aktyviai dalyvaujantis visuose Lietuvos folkloro renginiuose, skiepijantis meilę ir pagarbą  lietuviškai mūsų protėvių kultūrai .
Per dvidešimt penkerius savo gyvavimo metus ansamblis koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio šalių scenų. Koncertinių gastrolių metu aplankytos Rusija, Baltarusija, Ukraina, Lenkija, Vokietija, Italija, Estija, Latvija, Olandija. O Lietuvoje turbūt nėra miestelio, kuriame nebūtų skambėjusios " NALŠIOS" ansamblio dainos.
Ansamblio kūrybinė veikla įamžinta knygoje ir garsajuostėje tuo pačiu pavadinimu "KUKUOJA GEGUTĖ", kompaktinėse plokštelėse "RYTŲ AUKŠTAIČIŲ DAINOS, ŠOKIAI IR PASAKOJIMAI", bei "VIDUJ GIRALĖS". Taip pat yra sukurtas videofilmas " GIRIŲ KRAŠTO MELODIJOS ", kuriame pristatoma ansamblio dvidešimties metų veikla.
Apie ilgą gyvavimą ir pasiektus laimėjimus liudija ansamblio dalyvavimas svarbiuose Europos kultūros renginiuose. Kaip lietuvių kultūros ambasadorius VĮ Vilniaus miškų urėdijos ansamblis NALŠIA  atstovavo Lietuvai Olandijoje surengtoje tautų kultūrų šventėje, skirtoje naujų narių į Europos sąjungą stojimui. Kartu su ispanais, kurie trumpam buvo apsistoję ansambliečių šeimose, dalyvavo tarptautiniame Nidos folkloro festivalyje 'TEK SAULUŽĖ ANT MARAČIŲ", tradiciniu jau tapusiame  SKAMBA, SKAMBA KANKLIAI ir daugelyje kitų, Lietuvoje vykstančių žymių folkloro renginių.
Ilgamečiai buvę ir esami ansamblio dalyviai R.Klimas, E.Ryškus, M. Balkienė, J.Balkus, J.Kaziliūnas, A.Baronienė, N.Keršienė, E.Mankevičienė, T. Navsutis, S. Trakšelienė, A.Jaskeliavičienė, D.Bielousovienė, R.Dulkė ir kt.

Ne kiekvienas meninis kolektyvas gali pasigirti kūrybinės veiklos jubiliejais. Šiais metais VĮ Vilniaus miškų urėdijos ansamblis "NALŠIA" pažymėjo dvidešimt penktąjį savo aktyvios veiklos jubiliejų. Ta proga buvo surengtas specialus šventinis koncertas ir pristatyta nauja kompaktinė plokštelė "AR PRISIMENI TĄ MELODIJĄ".
Gražiu jubiliejumi ansamblio veikla nesibaigia  −  įtraukę į  repertuarą naujas dainas, šokius, pasakojimus, instrumentinę muziką, ir toliau aktyviai palaikomi VĮ Vilniaus miškų urėdijos kolektyvo, "NALŠIEČIAI"  žada ir toliau džiuginti klausytojus savo pasirodymais.

VĮ Vilniaus miškų urėdija 2016