Izraelio ir Lietuvos draugystei įprasminti Vilniaus rajone, VĮ Vilniaus miškų urėdijos Migūnų girininkijos 110 kvartalo 2b taksaciniame sklype, pasodinta ąžuolų giraitė “Izraelita”
Vilmu

Mūsų darbai ateinančioms kartoms
        
Svetainės struktūra   English   Lietuviškai

Versija
neįgaliesiems
VĮ Vilniaus miškų urėdija
Vilniaus g. 22
Mickūnų mstl.
LT-13116 Vilniaus r. sav.


Telefonas +370 5 233 6159
Faksas +370 5 216 0930
El.paštas info@vilmu.lt

Juridinių asmenų registras
Kodas 191805594
PVM kodas LT918055917
A/s LT457044060000232864
AB SEB bankas
Naujienų prenumerata

Naujienos


   Izraelio ir Lietuvos draugystei įprasminti Vilniaus rajone, VĮ Vilniaus miškų urėdijos Migūnų girininkijos 110 kvartalo 2b taksaciniame sklype, pasodinta ąžuolų giraitė “Izraelita”
      2017-04-21

  Š.m. balandžio 21 dieną, penktadienį, Vilniaus rajone, netoli Rukainių, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje bendradarbiaudama su LR Aplinkos ministerija, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybe kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodino ąžuolų giraitę. Giraitei suteiktas "Izraelita" pavadinimas.

  Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 25-tosios metinės ištisus metus minimos tikros draugystės atmosferoje. Ta pačia dvasia pasodinta ir ąžuolų giraitė, liudijanti apie tvirtą ir vis stiprėjantį ryšį tarp valstybių.

  "Judaizme tūkstantmečius skaičiuojanti medžio sodinimo tradicija gyva iki šių dienų. Ji simbolizuoja žmogaus ir žemės ryšį, kurių sintezė kuria klestinčią ateitį. Medis yra žmogaus egzistavimo simbolis, pagrindinė individo ir bendruomenės gyvavimo vertybė. Šiandien, kartu su mūsų draugais iš visos Lietuvos, sodinome ąžuolus - medžius, lietuvių kultūroje simbolizuojančius jėgą ir gerovę", - sakė Izraelio Valstybės ambasadorius Amir Maimon.

  "Izraelita – tai simbolinis vardas, ilgaamžės ir įvairialypės žydų ir lietuvių istorijos atspindys. Nepamiršdami skaudžios praeities ir pripažinę savo klaidas, turime drauge iš naujo kurti ateitį. Izraelitos giraitės sodinimas yra būtent toks žingsnis šia linkme. Man didelė garbė būti pakviestam šiam simboliniam gestui. Ateityje dar laukia nemažai bendrų darbų, įamžinant nužudytų žydų tautybės žmonių vardus, vardus tų, kurie atgulė mūsų miškų gilumoje", - kalbėjo giraitės sodinimo iniciatyvą palaikantis LR aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

  Giraitė pasodinta 0,9 hektaro teritorijoje. Per 500 renginio dalyvių pasodino maždaug 3600 ąžuoliukų. Prie iniciatyvos prisijungė vaikai iš Kupiškio, Prienų, Anykščių, Švenčionių, Vilkaviškio, Vilniaus ir Vilniaus rajono savivaldybių, su kuriais ambasada vysto nuolatinį bendradarbiavimą. Renginio dalyviai buvo apsivilkę šalių valstybinių vėliavų spalvų apranga - balta ir mėlyna bei geltona, žalia ir raudona. Šiai iniciatyvai atminti, organizatoriai kiekvienam dalyviui įteikė po padėkos raštą.


VĮ Vilniaus miškų urėdija 2018